ul. Kamińskiego 11, 30-644 Kraków
Ul. Opolska 12, 31-323 Kraków

Na czym polega oklejanie samochodów folią?

Oklejanie samochodów folią jest nowym sposobem na personalizację pojazdów. W przeszłości ta technika była używana głównie do pojazdów użytkowych jako sposób na reklamę logo firmy i usług. Dziś jednak oklejanie folią jest coraz bardziej popularny na rynku konsumenckim jako alternatywa dla metamorfozy samochodu za pomocą tradycyjnego lakieru. To niedrogi, odwracalny i stosunkowo łatwy sposób na personalizacje i zmianę koloru ich pojazdu.

Na czym polega nakładanie folii?

Pierwszym krokiem jest sumienne zaplanowanie projektu. Po zmierzeniu każdego elementu, który będzie owinięty, będzie można uzyskać informacje na temat ilości materiały potrzebnego do całego zabiegu.

 Samochód musi być wolny od brudu, kurzu, zanieczyszczeń i niedoskonałości. Użycie odtłuszczacza jest niezbędne, aby usunąć wszelkie niechciane pozostałości po umyciu auta. Alkohol izopropylowy, także może być pomocny.

Gdy powierzchnia jest już, można zacząć mierzyć i wycinać pierwszy kawałek winylu. Po usunięciu podkładu folia jest nakładana na pojazd. Klej nie będzie przylegać, dopóki nie zostanie zastosowany nacisk. Precyzja i kontrola z użyciem rakli są kluczem do zachowania gładkiej, płaskiej i wolnej od powietrza powierzchni.

Po przycięciu nadmiaru folii ostatnim krokiem jest ogrzanie jej za pomocą specjalnych suszarek. Gdy folia winylowa dobrze przylegnie, a jej powierzchnia jest gładka i bez żadnych niedoskonałości, należy jedynie zaimpregnować powierzchnie i przeprowadzić końcową ocenę pracy.

Jakie rodzaje oklejania samochodów są dostępne?

Folie są tak popularne, ponieważ są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Możesz zdecydować się na oklejenie swojego pojazdu w dowolnej barwie i fakturze. Nawet oklejenie samych detali i wykończenia samochodu nadadzą mu wyjątkowego i oryginalnego charakteru. Wybór różnych rodzajów folii jeszcze bardziej urozmaici Twój projekt.

Jakie są korzyści z oklejenia samochodu?

Jakie są korzyści z oklejenia samochodu?

  • Opłacalność: Oklejanie samochodów nie jest tanią inwestycją, ale jest też znacznie mniej kosztowne niż lakierowanie na zamówienie lub inne metody personalizacji pojazdu.
  • Ochrona: Ofoliowane Twojego samochód chroni jego wrażliwy lakier solidną warstwą winylu. Promieniowanie UV, odpryski i inne elementy niszczące oryginalny lakier nie będą już takie groźne. Dodatkowo, to świetny sposób na ochronę samochodu przed korozją.
  • Odwracalność: Folie samochodową możesz łatwo usunąć w każdym momencie! W przeciwieństwie do standardowego lakieru, który wymaga szlifowania i nakładu pracy, folię usuwa się szybko i z niewielkim ryzykiem uszkodzenia farby pod spodem.
  • Poprawa wyglądu: Folie są dostępne w ogromnym wyborze kolorów, faktur, wzorów i wykończeń. Kiedy folia jest nakładana przez profesjonalnego instalatora, tylko wprawne oko będzie w stanie stwierdzić, że pojazd jest oklejony winylem. Wykończenie produktu końcowego będzie wyglądać dokładnie tak, jak po nałożeniu nowego, drogiego lakieru.
  • Wszechstronność: Oklejanie samochodów zapewnia możliwości, których nie ma tradycyjny lakier. Na przykład, większość leasingów pojazdów nie pozwala na zmianę koloru lakieru pojazdu. Ponieważ oklejenie samochodu jest usuwalne, jest to doskonały sposób na dostosowanie pojazdu do własnych potrzeb bez naruszania umowy leasingowej lub gwarancji.
  • Zwiększenie wartość odsprzedaży: Ponieważ folie samochodowe chronią lakier przed wgnieceniami i zadrapaniami, wartość odsprzedaży pojazdu zawsze będzie większa. Podczas gdy uszkodzone lub wyblakłe wykończenie może drastycznie obniżyć wartość, gdy zdecydujesz się sprzedać lub wymienić swój pojazd, możesz po prostu usunąć folię samochodową i Twój pojazd będzie wyglądał tak, jak w dniu, w którym go kupiłeś.

Dlaczego powinieneś wybrać folię samochodową zamiast lakierowania?

W przeszłości, jeśli chciałeś zmienić kolor swojego pojazdu, jedyną opcją żmudne usunięcie starego lakieru, przygotowanie i przemalowanie całego pojazdu, co wymagało setek godzin pracy wykwalifikowanych pracowników. Z folią samochodową do zmiany koloru, można osiągnąć ten sam cel bez długotrwałych i kosztownych prac lakierniczych. Co więcej, tradycyjnie lakierowanie jest znacznie droższe niż folia samochodowa.

Niedoskonałość prac lakierniczych również jest ważnym czynnikiem, nawet jeśli są one wykonywane przez profesjonalistów. Farba jest bardziej nieprzewidywalny niż folia samochodowa, a grudy lub luki lakieru są dość powszechnym skutkiem wtórnego lakierowania pojazdu. Problemem może być także osiągnięcie pożądanego koloru, gdyż wymaga ono idealnego dobrania i wymieszania lakieru. Ze względu na charakter winylu i jego stosowania, folie samochodowe, które zostały prawidłowo nałożone zawsze mają gładkie, równe wykończenie.

Ponadto, folie samochodowe zostawiają więcej miejsca na bardziej szczegółową personalizacje niż lakier. Owijki są dostępne w szerokiej gamie wykończeń, takich jak matowe czy chromowane. Łatwo zauważyć, dlaczego oklejanie samochodów szybko staje się popularnym wyborem dla zmiany koloru pojazdu.

Ul. Kamieńskiego 11,
30-644 Kraków
Ul. Opolska 12,
31-323 Kraków